Za plecami internautów prowadzone są tajne negocjacje w sprawie ACTA. Tajemnicze ACTA, czyli każdy jest potencjalnym piratem. Chodzi o zaostrzenie prawa dotyczącego ochrony własności intelektualnej.

ACTA to międzynarodowe porozumienie, które może się przyczynić do wprowadzenia drakońskiego prawa antypirackiego oraz ograniczyć dostęp do leków. Wszystko w imię chronienia przemysłu oraz „własności intelektualnej”. ACTA wzbudza kontrowersje od lat.
ACTA proponuje ochronę własności intelektualnej ogromnym kosztem, tzn. w sposób, który może narażać na odpowiedzialność podmioty całkiem niewinne. ACTA może również otwierać drogę do naruszeń prywatności i praw podstawowych w imię walki z piractwem. Wreszcie może ona utrudniać obywatelom niektórych państw dostęp do leków ratujących życie.

ACTA może przenieść walkę z naruszeniami praw autorskich na dostawców internetu. Ich reakcją „w ramach współpracy” może być monitorowanie treści przesyłanych przez obywateli i blokowanie określonych usług, nierzadko legalnych. Mówimy zatem o naruszaniu ludzkiej prywatności i ograniczaniu komunikacji między ludźmi, a wszystko w imię ochrony praw autorskich.

26 stycznia Unia Europejska chce podpisać ACTA. Nie możemy na to pozwolić!

Podpiszmy się pod petycją dostępną tutaj: http://www.petycjeonline.pl/petycja/nie-dla-acta-nie-zgadzam-na-podpisanie-umowy-miedzynarodowej/608

Chcesz dołączyć do tej akcji i posiadasz swoją stronę internetową bądź forum??? wklej na swojej stronie Czerwony pasek STOP ACTA który kieruję do strony na Facebooku: http://www.facebook.com/nieACTA kod poniżej:

<style>
#stop-censorship {
	position: fixed;
	top: 0;
	right: 0;
	z-index: 9997;
	cursor: pointer;
}
body.admin-bar #stop-censorship {
	top: 28px;
}
</style>

<a target="_blank" id="stop-censorship"
href="http://www.facebook.com/nieACTA">
	<img src="http://emuszyna.pl/stop-censorship.png" alt="Stop Censorship">
</a>


Więcej o ACTA:

http://www.facebook.com/nieACTA

http://wolnemedia.net/prawo/acta-co-trzeba-wiedziec-o-antypirackim-pakcie/

http://jestkultura.pl/2012/wojna-o-internet-czesc-trzecia/

qrCode